Забруднення повітря вихлопними газами

0
903

В останні роки все частіше стали з’являтися в пресі, в інтернеті повідомлення про шкоду для здоров’я вихлопних газів дизельного двигуна. Постараємося розібратися, чи так це. Чим шкідливі вихлопні гази дизеля для навколишнього середовища і особливо — для людини? Влияние выхлопных газов в Україні, детальніше на сайті http://portmone.name.

Дизпаливо в основному отримують з нафти. Двигуни багатьох болшегрузних автомобілів, автобусів, поїздів, морських і річкових суден, будівельні машини, сільськогосподарська техніка, багатьох легкових автомобілів обладнані дизельними двигунами.

Вихлопні гази дизеля складаються з 2-х основних частин: газів і сажі. Кожна з них, у свою чергу містить суміш різних токсичних хімічних речовин.

У дизельному двигуні займання палива відбувається в результаті стиснення, а не дії електричної іскри, як в бензиновому двигуні. Через це дизеля більш масивні і важкі, ніж бензинові двигуни. При цьому дизпаливо менш очищено, ніж бензин.

У вихлопних газах бензинових двигунів міститься менше твердих частинок, ніж у вихлопі дизеля, тому вони здаються чистіше. Однак у вихлопі бензинових двигунів теж міститься багато токсичних хімічних речовин, аналогічних змістом вихлопних газів дизелів, але в інших концентраціях.

Які ж токсини в вихлопних газах дизеля викликають найбільше занепокоєння?

Це перш за все оксиди азоту — діоксид азоту та оксид азоту, діоксид вуглецю, оксид вуглецю. Крім того діоксид сірки, альдегіди (формальдегід, ацетальдегід), різні частки вуглеводнів, в тому числі, поліциклічні ароматичні вуглеводні і чадний газ. А також сліди металевих з’єднань. Чим вище температура згоряння палива в дизельних двигунах, тим більше окислів азоту виділяється, причому концентрація їх вище, ніж у вихлопі бензинових двигунів.

Люди піддаються дії вихлопних газів дизельних двигунів в основному вдихаючи кіптява і гази на роботі, вдома, під час подорожей і т.д.

На роботі найбільшого впливу вихлопних газів дизелів схильні водії вантажівок, шахтарі, водії навантажувачів, залізничні та портові робітники, гаражні працівники, слюсарі, механіки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here